Морінга
Опис Морінга
Морінга (лат. Moringa oleifera) вічнозелене деревце, яке цінується за свої цілющі властивості. Практично всі частини рослини використовуються для лікування широкого спектру захворювань. Використання цієї рослини описано як в Аюрведичній народній медицині, так і в стародавній медичній системі Unani - які є найдавнішими лікувальними системами в світі. Дуже цінується і використовується в азіатській медицині, а також офіційно зареєстровано «як лікарський засіб» в Великобританії.
Морінга потрапила в розряд "Суперфуд", тому що її листя багаті антиоксидантами, вітаміном С, бета-каротином, хлорогенова кислотою (уповільнює поглинання цукру на клітинному рівні). Як повідомляє журнал з профілактики раку Asian Pacific Journal of Cancer Prevention: екстракт листя морінгі має потужну антиоксидантну дію, спрямованим проти вільних радикалів, що руйнують основні біомолекули, і захищає від окислення. Дослідження показують, що Морінга має протипухлинну і протиракову дію, через вміст сполук званих niaziminin ..
У листі морінгі містяться вітаміни: кальцій, натрій, магній, фосфор, марганець, мідь, цинк, калій, залізо, катехін, ізотіоціанати, протоновану бензиламінів моргінін, пірроловий алкалоїд пірролемарумін і його глікозиди, індольні алкалоїди, марумозіди A і B, назімін, назіцін , назімінін, нітрилові глікозиди, птерігоспермін, кверцетин, кемпферол, кріптохлорогеновая кислота, проціанідіни і інгібітори протеази.
Масло морінгі олійної містить той же комплекс вітамінів, мікро- і макроелементів що і листя, також в маслі рослини присутні наступні органічні кислоти: арахінова, оленів, пальмітолеіновая, лінолева, ліноленова, стеаринова, міристинова і бегеновая.
Морінга містить сильнодіючі антиоксиданти - кверцетин, кемпферол, хлорофіл, а також цілий ряд поліфенолів. Володіє яскраво вираженими антибактеріальними і антивірусними властивостями.
Поживна цінність і лікарський дію морінгі олійної відомо протягом століть. В індійській кухні є безліч рецептів страв з використанням поживних листя, стручків і насіння морінгі олійної. Рослина згадано в Аюрведе як ліки від виразок, ран, шлунково-кишкових інфекцій. Чай з листя морінгі олійної пили як заспокійливе перед сном. На ранніх термінах вагітності листя морінгі використовували як абортивний засіб. Після пологів ці ж листя сприяли посиленню лактації. Чай з квіток морінгі також викликає прилив молока, цей же настій індійські знахарі рекомендували при сексуальних розладах. Масло рослини індійські красуні втирали в шкіру і волосся.
Основні властивості:
Відновлює дисбаланс організму, дає енергію і піднімає життєвий тонус.
Володіє антиревматическим, протизапальну, антіспазматіческім дією.
Джерело речовин необхідних організму. Листя містять ряд мінеральних речовин, вітамінів і амінокислот, необхідних для повноцінного функціонування організму.
Болезаспокійливе. Зніме больові відчуття і застої рідини в суглобах.
Усуває головний біль і мігрені. Відновлює якість сну (велика кількість В6 і триптофану).
Імуномодулююча дія.
Протизапальну.
Зміст каротіноідних фитонутриентов сприяє пригніченню запальних процесів в організмі людини.
Антибактеріальну дію.
Детоксикація організму за рахунок нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту. Ефективна для очищення організму від шлаків і важких металів, токсичних речовин, сприяє знищенню шлунково-кишкових паразитів. Виводить токсини, важкі метали і шлаки. Перешкоджає утворенню виразок у шлунку. Нормалізує роботу кишечника.
Сечогінний. Виводить зайву рідину з організму.
Регулює роботу щитовидної залози.
Онкопротекторное дію. Уповільнює зростання ракових клітин. Полегшує шкідливий вплив променевої терапії. Сприяє швидкому відновленню організму.
Антидіабетичний. Завдяки хлорогенова кислоти встановлює баланс глюкози в крові. Знижує цукор і білок в сечі
Сприяє нормалізації маси тіла. Виводить надлишки рідини з організму. Знижує апетит.
Нормалізує рівень холестерину. Бета-ситостерол блокує поганий холестерин в крові, завдяки чому пошкодження судин знижується до 10%.
Показання до застосування:
Анемія ( «Хвороба втомленою крові»).
Артрит. Запалення суглобів.
Онкологічне захворювання.
Діабет. Порушення обміну глюкози в крові.
Головні болі, мігрень, підвищений артеріальний тиск.
Захворювання дихальних шляхів.
Захворювання щитовидної залози.
Збільшення і запалення передміхурової залози.
Серцево-судинні захворювання і патології.
Епілепсія.
При грибкових, бактеріальних, паразитарних вірусних інфекціях. Рекомендується при підвищених фізичних та розумових навантаженнях, при вагітності і годуванні грудьми, благотворно впливає на шкіру, волосся і нігті.
При надлишковій масі тіла.
Протипоказання: індивідуальна непереносимість, вагітність і період лактації у жінок.
аюрведа, фітотерапія, інсулін, глюкоза, антиоксидант, імунітет, очищення, кровообіг