Дашмул
Опис Дашмул
Дашамула (Дашмул, Дасамула) є легендарним високоефективним аюрведичні складом десяти коренів рослин. На санскриті Даса - десять, мула - корінь. У зв'язку з величезною ефективністю, цей склад використовується в багатьох аюрведических складах (як для зовнішнього, так і для внутрішнього застосування).
Дашмул Гхана - це класичний аюрведичний склад десяти коренів, у вигляді підсушеного випареного соку, спресованого в таблетки. Кожна рослина має свої специфічні цілющі властивості, які ефективно допомагають боротися з безліччю проблем: загальне нездужання, хвороби печінки і нирок, ревматизм і інші захворювання опорно-рухового апарату, застуда, лихоманка. Протягом більше п'яти тисячоліть використовується як очищає і омолоджує організм засіб. Особливо благотворно впливає на легені і бронхи, печінку і нирки, сечостатеву систему, посилює імунітет. Нормалізує все три доши людини.
Спеціально підібрані в стародавній рецептурі 10 коренів рослин об'єднані в один аюрведичний фітопрепарат не випадково. Кожен корінь спрямований на нормалізацію функції певного ендокринного органу. Спільно ці десять коренів, завдяки багатому вмісту в них ситостерин і глюкозидів, нормалізують стан всієї нейроендокринної системи. У зв'язку з цим склад Дасамула ефективний для лікування всіх гормональних порушень.
Основні властивості:
- Більва (Aegle marmelos). Завдяки вмісту специфічного глікозиду мармелозіна, має антиаритмічну і тонізуючим ефектом. Багате кількість в рослині азуленом обумовлює протизапальну та жарознижувальну дію.
- Агнімантхі (Premna integrefolia) cтімулірует роботу шлунка і підшлункової залози. Специфічний алкалоїд гум надає тонізуючу дію. Присутність саліцилатів в цій рослині дозволяє застосовувати його при лікуванні ревматизму і поліартритів. Крім того, в ньому знайдені речовини, які пригнічують розмноження гонококів.
- Шіонакі (Oroxilum indicum) багата гликозидом ороксілоном, надають болезаспокійливу, потогінну і протівовос¬палі¬тельное дію. Рослина використовується для лікування гастроентероколітів, ревматизму і простудних захворювань.
- Касмарья (Gmelina arborea) має послаблюючу, сечогінну, лактогонное дію. Використовується для лікування гонореї та хронічного циститу. Усуває інтоксикацію при укусах змій і скорпіонів.
- Патала (Stereospermum suaveoleus) усуває нетравлення, зменшує набряки і кашель.
- Шаліпарні (Desmodium gangeticum) має виражену жарознижуючу і потогінну дію. Рослина багата алкалоїдом гумою, тому викликає тонізуючий ефект.
- Прішніпарна (Uraria picta). Завдяки багатому вмісту терпеноїдів і танінів, усуває кровотечі і зміцнює ендотелій судин. Також відзначені відхаркувальний і жарознижуючий ефекти.
- Вріхаті (solarium indicum) чинить муколітичну, відхаркувальну, протиалергічну дію. Особливо ефективно для лікування бронхіальної астми. Усуває явища метеоризму і кишкові кольки. Виявлено також протипухлинний ефект. Містить алкалоїд соланідін, мукополісахариди і пектини.
- Кантакарі (Solarium jaquini) стимулює синтез кортикостероїдів і статевих гормонів завдяки багатому вмісту карпестерола. Глюкоалкалоід соланкарпін і солакарпідін усувають застійний кашель, риніт, кропив'янку. У цієї рослини виявлено також помірний послаблюючий і сечогінний ефект.
- Гокшура (Tribulus terrestris) є самим прославленим рослиною з групи коренів дашамула. Дуже багато солями кремнієвої кислоти, наявність яких перешкоджає утворенню каменів в нирках. У Гокшура знайдені речовини, які надають виборче протизапальну і бактеріостатичну дію на сечостатеву сферу. Нормалізує синтез насіння і його в'язкість. Підсилює потенцію. Перешкоджає розвитку хронічного простатиту і аденоми передміхурової залози.
Показання до застосування:
- При болях різного походження: м'язових, суглобових, при радикуліті.
- При порушеннях роботи нейроендокринної системи і при необхідності регулювати функцію найважливіших гормональних органів: щитовидної, підшлункової, вилочкової залоз, наднирників, статевої системи.
- При гепатиті.
- При шкірних запаленнях.
- При алкоголізмі.
- При необхідності загального очищення й омолодження.
Протипоказання: індивідуальна непереносимість компонентів.
аюрведа, фітотерапія, омолодження, очищення, імунітет, суглоби, потенція